La segona fase de la Copa Catalunya, a punt

La Federació Catalana ja ha sortejat els nous calendaris, amb el Cravic Reus lluitant per l’ascens i el Zamar 2000 Ploms-Salle, per la permanència

El Cravic Reus intentarà classificar-se per a les fases d’ascens a la LF-2, mentre que el Zamar 2000 Ploms-Salle intentarà evitar el descens directe i la promoció de descens.

La Federació Catalana ja ha anunciat els nous calendaris de la segona fase de la Copa Catalunya femenina, la que decidirà els dos equips que lluitaran per la classificació per a la fase d’ascens i la dels quatre que baixaran a Primera Catalana. El Cravic Reus, que estarà en el grup de dalt, debutarà a casa contra el Joventut les Corts, mentre que el Zamar 2000 Ploms-Salle, en el grup per no baixar, s’estrenarà a Vilassar de Dalt.

Els vint equips que disputaran aquesta segona fase, entre els quals es troben els dos representants reusencs així com dos equips tarragonins més, el Valls –grup d’ascens- i el CBT –grup per la permanència- gaudiran d’una setmana de descans, ja que fins al cap de setmana del dia 19 no s’encetarà de nou la competició.

En el grup pel títol i per les dues places que permetran anar a les fases d’ascens a la LF-2 que enguany es jugaran a les Illes Balears, el Cravic Reus parteix en una bon aposició però no en la millor. Les roig-i-negres compten amb un bagatge arrossegat de la primera fase amb equips que també estan en aquest grup de 5 victòries i tres derrotes, les mateixes que el Lima-Horta i el Valls, dos rivals forts amb qui haurà de jugar en aquesta segona fase. Però per damunt de l’equip de Berni Rubio hi ha un equip, l’Igualada, que estava en el mateix grup que les reusenques i que porta 7 victòries i una sola derrota, tenint a més el bàsquet average a favor repecte el Cravic Reus.

De la resta de rivals només el Girona semblaria en disposició de lluitar realment pels llocs d’ascens, ja que té un bagatge de 4 triomfs i 4 derrotes. Ja més enrere el Femení Sant Adrià, el Cerdanyola, el Joventut les Corts i el JE Terrassa tenen 5 victòries i 3 ensopegades, mentre que tancarà el grup com a ventafocs l’Olesa B amb 2 triomfs i 6 derrotes.

Pel que respecta al grup per la permanència, els dos darrers baixaran directament de categoria mentre que els quatre següents per la cua –del cinquè al vuitè del grup- jugaran creuats un play-off d’anada i tornada al final de la lliga i els dos perdedors igualment aniran cap a Primera Catalana, mentre que els dos guanyadors es quedaran en la Copa Catalunya. Així, només quatre equips quedaran al final de la segona fase exempts de qualsevol perill, d’aquí la dificultat d’obtenir la permanència.

En aquest grup, la situació de les plomistes és complicada i ara mateix, sent sisenes, jugarien la promoció de descens amb avantatge de pista davant el CN Terrassa, un duel a cara o creu, mentre que els dos equips que baixarien serien el SESE i el Vilassar, precisament el proper rival albinegre a domicili.

L’objectiu del Zamar 2000 Ploms-Salle és arribar a la quarta posició que en aquests moments ocupa el CB Tarragona, situat amb 5 victòries i 3 derrotes, i amb el qual s’haurà d’enfrontar en la segona fase. Per sobre de l’equip de Josep Maria Queralt, el GEIEG, el Cornellà –ambdós seran rivals reusencs ara- i el Xamba gaudeixen d’una millor classificació.

GRUP PEL TÍTOL I LES PLACES D’ASCENS:

1. Igualada 7 victòries 1 derrota

2. Cravic Reus 5 victòries 3 derrotes

3. Lima-Horta 5 victòries 3 derrotes

4. Valls 5 victòries 3 derrotes

5. Girona 4 victòries 4 derrotes

6. F. Sant Adrià 3 victòries 5 derrotes

7. Cerdanyola 3 victòries 5 derrotes

8. Joventut les Corts 3 victòries 5 derrotes

9. JE Terrassa 3 victòries 5 derrotes

10. Olesa B 2 victòries 6 derrotes

GRUP PER LA PERMANÈNCIA:

1. GEIEG 7 victòries 1 derrota

2. Xamba 6 victòries 2 derrotes

3. Cornellà 6 victòries 2 derrotes

4. CB Tarragona 5 victòries 3 derrotes

5. Viladecans 5 victòries 3 derrotes

6. Zamar 2000 Ploms-Salle 4 victòries 4 derrotes

7. Draft Gramenet 3 victòries 5 derrotes

8. CN Terrassa 3 victòries 5 derrotes

9. Vilassar 2 victòries 6 derrotes

10. SESE 0 victòries 8 derrotes

CALENDARI DE LA SEGONA FASE DE LA COPA CATALUNYA FEMENINA DEL GRUP PEL TÍTOL I LES PLACES D’ASCENS:

Jornada 1 (19/02/2011)

Olesa B – Lima-Horta

Cravic Reus – Joventut Les Corts

Cerdanyola – Valls

Girona – Sant Adrià

JE Terrassa – Igualada

Jornada 2 (26/02/2011)

Femení Sant Adrià – JE Terrassa

Valls – Olesa B

Lima-Horta – Cravic Reus

Joventut Les Corts – Cerdanyola

Igualada- Girona

Jornada 3 (05/03/2011)

Olesa B – Joventut Les Corts

Cravic Reus – JE Terrassa

Cerdanyola – Girona

Valls- Femení Sant Adrià

Lima-Horta – Igualada

Jornada 4 (12/03/2011)

Femení Sant Adrià – Lima-Horta

Valls- Cravic Reus

Cerdanyola – JE Terrassa

Girona – Olesa B

Igualada – Joventut Les Corts

Jornada 5 (19/03/2011)

Cravic Reus – Girona

Lima-Horta – Cerdanyola

Joventut Les Corts – Femení Sant Adrià

Igualada – Valls

JE Terrassa – Olesa B

Jornada 6 (26/03/2011)

Femení Sant Adrià – Girona

Valls – Cerdanyola

Lima-Horta – Olesa B

Joventut Les Corts – Cravic Reus

Igualada – JE Terrassa

Jornada 7 (02/04/2011)

Olesa B – Valls

Cravic Reus – Lima-Horta

Cerdanyola – Joventut Les Corts

Girona – Igualada

JE Terrassa – Femení Sant Adrià

Jornada 8 (09/04/2011)

Femení Sant Adrià- Valls

Joventut Les Corts – Olesa B

Girona – Cerdanyola

Igualada – Lima-Horta

JE Terrassa – Cravic Reus

Jornada 9 (16/04/2011)

Olesa B- Girona

Cravic Reus- Valls

Lima-Horta Femení – Sant Adrià

Joventut Les Corts – Igualada

JE Terrassa – Cerdanyola

Jornada 10 (30/04/2011)

Femení Sant Adrià – Joventut Les Corts

Olesa B – JE Terrassa

Valls – Igualada

Cerdanyola – Lima-Horta

Girona – Cravic Reus

CALENDARI DE LA SEGONA FASE DE LA COPA CATALUNYA FEMENINA DEL GRUP PER LA PERMANÈNCIA:

Jornada 1 (19/02/2011)

Viladecans – SESE

Vilassar Dalt – Zamar 2000 Ploms-Salle

Xamba – CB Tarragona

GEIEG – Draft Gramenet

CN Terrassa – Cornellà

Jornada 2 (26/02/2011)

Draft Gramenet – Vilassar Dalt

CB Tarragona – CN Terrassa

Zamar 2000 Ploms-Salle – SESE

Xamba – GEIEG

Cornellà – Viladecans

Jornada 3 (05/03/2011)

Viladecans – CB Tarragona

Draft Gramenet – Cornellà

SESE – CN Terrassa

Vilassar Dalt – Xamba

GEIEG – Zamar 2000 Ploms-Salle

Jornada 4 (12/03/2011)

CB Tarragona – Draft Gramenet

Xamba – SESE

GEIEG – Viladecans

Cornellà – Zamar 2000 Ploms-Salle

CN Terrassa – Vilassar Dalt

Jornada 5 (19/03/2011)

Draft Gramenet – SESE

Zamar 2000 Ploms-Salle – CB Tarragona

Vilassar Dalt – Viladecans

Cornellà – Xamba

CN Terrassa – GEIEG

Jornada 6 (26/03/2011) Draft Gramenet – GEIEG

CB Tarragona – Xamba

SESE – Viladecans

Zamar 2000 Ploms-Salle – Vilassar Dalt

Cornellà – CN Terrassa

Jornada 7 (02/04/2011)

Viladecans – Cornellà

SESE – Zamar 2000 Ploms-Salle

Vilassar Dalt – Draft Gramenet

GEIEG – Xamba

CN Terrassa – CB Tarragona

Jornada 8 (09/04/2011)

CB Tarragona – Viladecans

Zamar 2000 Ploms-Salle – GEIEG

Xamba – Vilassar Dalt

Cornellà – Draft Gramenet

CN Terrassa – SESE

Jornada 9 (16/04/2011)

Viladecans – GEIEG

Draft Gramenet – CB Tarragona

SESE – Xamba

Zamar 2000 Ploms-Salle – Cornellà

Vilassar Dalt – CN Terrassa

Jornada 10 (30/04/2011)

Viladecans – Vilassar Dalt

CB Tarragona – Zamar 2000 Ploms-Salle

SESE – Draft Gramenet

Xamba – Cornellà

GEIEG – CN Terrassa

Raúl Rodríguez | Reus24

0 comentaris

Escriu un comentari

Uneix-te a la conversa
Sigues lliure de contribuir!

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *